AKTUALNO列I

Koncert profilaktyczny dla m這dzie篡
(15.12.2016)

Ponad 450 m這dych ludzi z 7 szk馧 ponadgimnazjalnych wype軟i這 sal widowiskow
w I Liceum Og鏊nokszta販帷ym w 安idnicy i wys逝cha這 recitalu s這wno-muzycznego Jaros豉wa Wajka. Wokalista opowiada m這dym ludziom o walce z uzale積ieniem od urz康ze elektronicznych, alkoholu i narkotyk闚, o tym, 瞠 dopalacze czy alkohol to podr騜 w jedn stron.

„JUTRO JEST... wtedy pochylisz si nad sob”.

To tytu recitalu, kt鏎ego autorem i wykonawc jest Jaros豉w Wajk - wokalista, autor tekst闚 i kompozytor. W latach 1989-1996 zwi您any by z grup Oddzia Zamkni皻y, legend polskiej sceny muzycznej. Za酥iewa kilkaset koncert闚 w Polsce i za granic. Wsp馧pracowa z takimi zespo豉mi jak: D瞠m czy Daab. Ma na swym koncie 9 p造t.

Jaros豉w Wajk jest r闚nie instruktorem terapii uzale積ie, absolwentem Szko造 Psychoterapii Uzale積ie w Czarnym Borze, cz這wiekiem, kt鏎y graj帷 w rockowym zespole szybko odni鏀 sukces, ale jednocze郾ie dotkn掖 dna. Mia w swoim 篡ciu s豉w i pieni康ze, a jednak zrezygnowa z tego, gdy u鈍iadomi sobie, jak niewielka jest granica mi璠zy szcz窷ciem i cierpieniem. M這dzi ludzie wys逝chali historii 篡cia by貫go wokalisty Oddzia逝 Zamkni皻ego i opowie軼i o sztucznym raju, w kt鏎ym cz這wiek tylko pozornie znajduje szcz窷cie.

Jaros豉w Wajk m闚i o warto軼iach takich jak rodzina, 篡cie w „czysto軼i” bez zgubnych na這g闚 i walce o swoj to窺amo嗆, pomimo problem闚 i trudno軼i 篡cia codziennego warto pozosta sob.

„JUTRO JEST” to spotkanie, kt鏎ego warto嗆 dydaktyczn i edukacyjn potwierdzaj odczucia
i opinie m這dych odbiorc闚, ich wychowawc闚, pedagog闚 szkolnych, a tak瞠 terapeut闚
i ludzi dotkni皻ych omawianymi problemami.

Powiat 安idnicki organizuje dla m這dzie篡 szk馧 ponadgimnazjalnych z naszego powiatu recitale profilaktyczno-edukacyjne cyklicznie od 2008 r.

Opracowanie
Barbara 安i皻ek