Zaproszenie na konferencję
(16.11.2016)

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji pn. „Profilaktyka przemocy to niezbędna taktyka pomocy” realizowanej w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Pomocy Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” Edycja 2016.

Konferencja odbędzie się w dniu 25 listopada 2016 roku, w godz. 10.00 – 13.30, w sali Klubu „Bolko”, Pl. Grunwaldzki 11 w Świdnicy.

Prosimy o potwierdzenie udziału w konferencji mailowo na adres: pcpr@pcpr.swidnica.pl lub telefonicznie pod numerem telefonu: 74/ 851 50 10.

• 10.00 Uroczyste otwarcie konferencji.

• 10.15 ,,Charakterystyka zjawiska przemocy na terenie powiatu świdnickiego. Raport z badań diagnostycznych” – dr Luba Jakubowska, pedagog, psycholog, wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy;
    ,,Przemoc a systemowe rozumienie rodziny” wykład – mgr Maria Haracz-Dąbrowska, psycholog, superwizor Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

• 12.00 Przerwa kawowa.

• 12.30 ,,Profilaktyka przemocy – kierunki, możliwości, działania i nowe wyzwania”- wykład, mgr Joanna Rosiek, psycholog, psychoterapeuta, kierownik Wydziału ds. Wdrażania Programów Społecznych w Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej w Warszawie.

• 13.30 Zakończenie konferencji.
    14.00- 16.30 Dla osób chętnych warsztat pt. ,,Genogram jako międzypokoleniowy przekaz wzorców rodzinnych”.

Miejsce: siedziba PCPR Świdnica, ul. Żeromskiego 16/8
Liczba osób: 12- 15
Zgłoszenia: pcpr@pcpr.swidnica.pl,  tel. 074 851 50 10
decyduje kolejność zgłoszeń

Organizatorzy: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy, Starostwo Powiatowe w Świdnicy.
Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie