Magiczne iluminacje piosenki poetyckiej w Trójce
(07.11.2016)

XII edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Poetyckiej „Mimozami jesień się zaczyna…” zgromadziła w czwartek (27.10.2016r.) na Trójkowej scenie osiemnastkę młodych artystów wrażliwych na piękno słowa śpiewanego – tak nobilitowanego w tym roku przez Akademię Szwedzką przyznaniem Bobowi Dylanowi literackiej Nagrody Nobla.

Tym bardziej cieszy nas fakt, że tegoroczny Konkurs w III Liceum, gromadząc wykonawców z całego regionu, po raz kolejny udowodnił, że pomimo skomercjalizowania rzeczywistości współczesnej muzyki, nie brak w niej poszukiwań twórczych, interpretacji świadomych i odkrywczych wykonań. Ta ogromna praca uczestników, a także ich nauczycieli i instruktorów, skropliła się podczas Konkursu w wieczór magiczny – święta słowa i muzyki. Na tym firmamencie październikowego nieba niektóre gwiazdy zamigotały nieco pełniej i to one otrzymały nagrody i wyróżnienia:

Kategoria I – gimnazja
Natalia Skwarek z Gimnazjum nr 2 w Bielawie

Kategoria II – szkoły ponadgimnazjalne
Angelika Lech – I LO w Wałbrzychu

Kategoria III – studia piosenki i inne
Ewelina Jursza – Katharsis Świdnica

Nagroda Publiczności
Żaneta Dudka – III LO w Świdnicy

Nagroda Stowarzyszenia SATelita
Klaudia Wysoczańska – Gimnazjum w Świebodzicach

Grand Prix – Nagroda Dyrektora III LO w Świdnicy
Patrycja Czyżewska – II LO w Dzierżoniowie

Uczestników oceniało jury w składzie – Zdzisław Christ, Joanna Janas, Tadeusz Szarwaryn i Krzysztof Frączek. Nagrody natomiast ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Trójki SATelita oraz Dyrektora III LO w Świdnicy. Wkrótce nagrań koncertowych można będzie posłuchać na stronie fb Studia Trójki oraz stronie internetowej szkoły. Fotografie - Mateusz Szarwaryn, realizacja dźwięku - Grzegorz Gołębiowski, scenografia – Małgorzata Klimas i uczniowie klas artystycznych III LO.

III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy