I miejsce w Powiatowym Konkursie Turystycznym uczennicy z Zespołu Szkół w Strzegomiu
(19.10.2016)

Zuzanna Kornaś - uczennica klasy 1 Technikum Górnictwa Odkrywkowego w Zespole Szkół w Strzegomiu, znalazła się w tym roku w czołówce zwycięzców w konkursie powiatowym pn. "X Powiatowy Konkurs Turystyczny - Polskie Góry Dziedzictwem Kulturowym - Karkonosze", zorganizowanym przez ZSH-T w Świdnicy.

Konkurs odbył się 12.10.2016 r. Podobnie jak w poprzednich latach składał się on z 2 części: pierwsza część teoretyczna, polegała na rozwiązaniu testu z wiedzy o regionie oraz druga część (dot. tych uczniów, którzy "przeszli" do II etapu) - przedstawienie przygotowanej prezentacji multimedialnej nt. w/w obszaru.

Reprezentantka Zespołu Szkół w Strzegomiu Zuzanna Kornaś, przygotowywana pod kierunkiem pani Renaty Dziurli - zdobyła I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego. Jest to jej pierwszy sukces w nowej szkole i miejmy nadzieję, że dalsze są przed nią. Należy również wspomnieć, że uczniowie z Zespołu Szkół w Strzegomiu po raz ósmy z kolei zdobyli czołowe miejsca w tym konkursie. Serdecznie gratulujemy.

Zespół Szkół w Strzegomiu