Karkonosze bez tajemnic
(17.10.2016)

Po raz dziesiąty w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy zorganizowany został Powiatowy Konkurs Turystyczny - Polskie Góry Dziedzictwem Kulturowym. Tematem tegorocznej edycji były Karkonosze. Wydarzenie, związane z odbywającymi się w Świdnicy Dniami Gór Piotra Snopczyńskiego, zostało przygotowane przez nauczycieli hotelarki: pana Marcina Niemczyka, Łukasza Soboczyńskiego i Piotra Fareja.

Konkurs uroczyście otworzyli pani dyrektor ZSHT Aldona Liszka-Urbańska, Anna Borowska - dyrektor Biura ds. Europejskich i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Starostwa Powiatowego w Świdnicy oraz Piotr Snopczyński - świdnicki himalaista i organizator Dni Gór. W opinii uczestników, rywalizacja przebiegała na wysokim poziomie i mimo trudnych pytań testowych, wszyscy uczniowie pomyślnie przebrnęli przez część pisemną. W przerwie uczniowie mogli obejrzeć film o tematyce górskiej oraz skorzystać z poczęstunku, przygotowanego przez uczniów klasy gastronomicznej pod kierunkiem pani Urszuli Żemojcin-Kowalskiej i Magdaleny Kołodziejczyk. Następnie przedstawili autorskie prezentacje na temat Karkonoszy.

1. Zuzanna Kawiak - Zespół Szkolno-Przedszkolny Gimnazjum w Jaroszowie

2. Aleksandra Kośna - Katolickie Niepubliczne Gimnazjum w Świdnicy

3. Natalia Męczywór - Katolickie Niepubliczne Gimnazjum w Świdnicy

w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

1. Zuzanna Kornaś - Zespół Szkół w Strzegomiu

2. Natalia Kawka - II LO w Świdnicy