Grupa MoCarta na otwarcie auli I LO
(01.09.2016)

Po ponad półtora roku od rozpoczęcia prac remontowych aula w I Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy jest gotowa na uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Niedawno zakończył się montaż foteli i aktualnie trwają ostatnie prace porządkowe. Pierwszym wydarzeniem w nowej sali będzie wręczenie nagród Starosty Świdnickiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. W tym roku nagrodzonych zostanie 128 uczniów a kwota przeznaczona na nagrody to prawie 50 tys. zł.

Aula I liceum, największa tego typu sala widowiskowa w powiecie, udostępniana będzie także w celach komercyjnych. Pierwszym tego typu wydarzeniem będzie występ kabaretowej Grupy MoCarta. Koncert inauguracyjny odbędzie się 8 września, o godz. 19.00. Bilety do nabycia w Regionalnej Informacji Turystycznej w Rynku lub na www.biletyna.pl i www.biletynakabarety.pl. Zapraszamy wszystkich mieszkańców.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy