Targi "Zdrowie ma smak" już wkrótce
(30.08.2016)

Już tylko tydzień został do otwarcia X jubileuszowych Targów Zdrowie ma Smak organizowanych w ramach Dni Promocji Żywności Prozdrowotnej i Regionalnej. W ramach wydarzenia wszyscy odwiedzający w tych dniach świdnicki rynek będą mogli spróbować lub kupić naturalną, zdrową żywność, produkowaną przez lokalnych wytwórców, bez sztucznych dodatków i polepszaczy.

Tradycyjnie, oprócz stoisk ze zdrową żywnością, mieszkańcy odwiedzający tegoroczne targi będą mieli dostęp do lekarzy specjalistów i będą mogli wykonać bezpłatne badania z zakresu: ekg serca, badania poziomu cukru, cholesterolu, pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, porad lekarzy kardiologów, badania znamion skórnych przez lekarzy dermatologów oraz badania gałki ocznej przez lekarzy okulistów. Na chętnych czekał także będzie osteobus, w którym przeprowadzane będą badania w kierunku wczesnego wykrywania osteoporozy wraz z konsultacjami nieprawidłowych wyników przez lekarza.

Kolejną nowością tegorocznych targów będzie I Świdnicki Festiwal Piwa Rzemieślniczego. Każdy miłośnik złotego trunku będzie mógł skosztować wyrobów drobnych piwowarów oraz wziąć udział w panelach dyskusyjnych i prezentacjach na temat piwowarstwa.

Szczegółowy program Targów Zdrowej Żywności i Świdnickiego Festiwalu Piwa Rzemieślniczego na plakatach oraz na stronie internetowej www.powiat.swidnica.pl lub na profilach facebookowych organizatorów www.facebook.com/powiat.swidnica/.