Wakacje w Zespole Szkół Specjalnych w Strzegomiu
(22.07.2016)

Wakacje w roku 2016 w Zespole Szkół Specjalnych dzięki wsparciu finansowemu ze środków Gminy Strzegom, obfitowały w szereg różnorodnych zajęć sportowo- rekreacyjnych, artystycznych oraz edukacyjnych. Na zajęciach profilaktycznych, uczestnicy półkolonii uczyli się jak radzić sobie w różnych trudnych sytuacjach, szczególnie w zagrożeniach nałogami.

Zajęcia kulinarne natomiast to stały element naszego programu, ponieważ cieszą się dużym zainteresowaniem. Dzieci i młodzież z wielkim zaangażowaniem przyrządza i smakuje wykonane samodzielnie potrawy, a wizyta w prawdziwej pizzerii pozostanie z pewnością na długo wszystkim w pamięci. Zorganizowane wyjścia i wycieczki min. do kręgielni w Świebodzicach, do Zamku Książ i Palmiarni oraz możliwość obejrzenia filmu pt. "Alicja po drugiej stronie lustra" w Strzegomskim Centrum Kultury, pozwalały na doświadczenie wielu pozytywnych wrażeń. Jednak najwięcej radości przyniosły odwiedziny w gospodarstwie "Jaśkowe Kozy", gdzie nasi podopieczni mogli głaskać, karmić a nawet podjąć próbę samodzielnego wydojenia kozy. Wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu naszej półkolonii serdecznie dziękujemy.

Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
przy Zespole Szkół Specjalnych w Strzegomiu