Otwarcie sali rehabilitacyjnej w Zespole Szkół Specjalnych w Strzegomiu
(17.06.2016)

Oficjalne otwarcie sali rehabilitacyjnej w Zespole Szkół Specjalnych w Strzegomiu miało miejsce w czerwcu 2016 roku. Uroczystego przecięcia czerwonej wstęgi dokonały panie: Dyrektor Małgorzata Zaremba oraz Radna Miasta i Gminy Sabina Wiktorowicz, która należy do zaszczytnego grona "Przyjaciół Szkoły".

To dzięki jej wsparciu finansowemu sala została utworzona i wyposażona w roku szkolnym 2015/2016 w nowym skrzydle szkoły. "Cieszę się, że mogłam pomóc. Warto wspierać dzieci i ich rozwój, nie można ich kategoryzować. Rehabilitacja to szansa na normalne funkcjonowanie, a połączenie korzystania rehabilitacji z nauką to jeszcze większa szansa na prawidłowy rozwój"- mówi skromnie pani Sabina. Obecnie korzystają z sali dzieci zapisane na wczesne wspomaganie rozwoju małego dziecka oraz dzieci i młodzież z niepełnosprawnością uczęszczające do Zespołu Szkół Specjalnych w Strzegomiu. Na wyposażenie składają się m.in.: stół do terapii NDT-Bobath, dwa "Orbitreki" firmy Kettler, lustro korekcyjne, drabinki, maty Airex, piłki, wałki terapeutyczne, przybory i przyrządy do integracji sensorycznej, lampa Sollux, parawan, trampolina, plansze edukacyjne. Opiekunkami sali rehabilitacyjnej są wykwalifikowane fizjoterapeutki: mgr Dorota Kędzierska i mgr Karolina Mikunda.

Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu