Matematyczne sukcesy licealistów
(17.06.2016)

W pierwszych dniach czerwca odbył się w Kartuzach VI Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny. W zawodach biorą udział uczniowie z czterech powiatów: łowickiego, tatrzańskiego, kartuskiego i świdnickiego. Powiat świdnicki reprezentowała czwórka uczniów: Marcin Gomułka (I LO Świdnica), Tomasz Pasternak (II LO Świdnica), Szymon Józwicki (II LO Świdnica) oraz Tomasz Orda (LO Strzegom).

Nasi uczniowie zajęli drużynowo drugie miejsce, ustępując nieznacznie drużynie z Zakopanego. Indywidualnie najwyższe miejsce, trzecie, uzyskał Tomasz Pasternak z II LO. Opiekunami naszych uczniów były panie: Ewa Tutka, Agnieszka Grymek i Adela Majewska. Część indywidualna konkursu odbyła się we wtorek w I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach. Następnie uczestnicy wzięli udział w XV Targach Nauki i Kultury. W ten sam dzień młodzież wyjechała do Szymbarku, gdzie zwiedzili Centrum Edukacji i Promocji Regionu, Dom Sybiraka (przywieziony z Irkucka), Dom Trapera Kaszubskiego (przywieziony z Kanady), Kościółek św. Rafała. Następnie uczestnicy weszli na szczyt Wieżycy, skąd obejrzeli panoramę Kaszub. Drugiego dnia odbyła się drużynowa część konkursu. O godzinie 12:30 uroczyście zakończono rywalizację, podano wyniki i rozdano nagrody.

II LO w Świdnicy