LZS na szkoleniu w Bolonii
(07.06.2016)

ZUZANNA PANEK reprezentująca Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Świdnicy oraz ALEKSANDRA WARCHAŁA nauczyciel wychowania fizycznego Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy wraz z Fundacją V4Sport wzięły udział w europejskim projekcie sportowym Come Together.

Przez 4 dni we włoskiej Bolonii trwało szkolenie organizowane przez UISP (Włoski Związek Sportu dla Wszystkich) w którym udział wzięli przedstawiciele Dani, Francji, Hiszpanii, Włoch, Słowenii i Polski.

Come Together to projekt mający na celu podniesie i zachęcenie do aktywności fizycznej młodych Europejczyków w wieku 16 – 18 lat. Projekt jest innowacyjny poprzez metodologię opartą na koncepcji powolnych ćwiczeń (szybki chód – powolny bieg) oraz poprzez stworzenie konkretnego testu pozwalającego określić prędkość oraz prawidłowy sposób ćwiczeń mających wpływ na zdrowie młodych ludzi. Świdnica będzie jedynym miastem w Polsce i jednym z 6 w Europie, w którym będzie realizowany projekt, którego realizacja nastąpi we wrześniu podczas Europejskiego Tygodnia Ruchu.

Powiatowe Zrzeszenie LZS