Kolejne wyzwanie świdniczanina
(02.06.2016)

W nadchodzący weekend na Torze Poznań odbędzie się 3. i 4. Runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 2. runda markowego pucharu „Kia Lotos Race” oraz 2. Runda Mistrzostw Polski Hour Race, w których ściga się 21-letni świdniczanin – Damian Lempart. Nasz kierowca w poprzednim wyścigu, który był jego debiutem zajął świetne trzecie miejsce w swojej klasie za kierownicą BMW E36, a obecnie liczy na walkę o lepszy rezultat w klasie, jak i w klasyfikacji generalnej.

Damian Lempart: „Emocje już dawno opadły po pierwszym wyścigu, a teraz czas skupić się na najbliższych zawodach! Nasze BMW zostało już dużo lepiej przygotowane w porównaniu do pierwszych zawodów i myślę, że unikniemy niepotrzebnych „przygód” i drobnych awarii w ciągu tego weekendu, a zamiast tego będziemy mogli skupić się na jak najszybszej jeździe. Dziękuje za wsparcie moim stałym partnerom: Fundacjom Jolanty i Leszka Czarneckich oraz Fundacji im. Lesława A. Pagi za zaufanie i wiarę we mnie, oraz w moją pasję, oraz wszystkim, którzy mi kibicują i mnie wspierają!”

Damian ściga się za kierownicą BMW E36 w klasie do 2000cm3 w barwach zespołu MMM Racing, gdzie jego zmiennikiem jest Miłosz Matuszyk. Według harmonogramu zawodów kwalifikacje do Mistrzostw Polski Hour Race są planowane na 16:30 w piątek, a następnego dnia wyścig odbędzie się o 16:00. Relacja na żywo z całego weekendu będzie dostępna na stronie: www.livemotorsport.tv, a aktualne informacje o poczynaniach Damiana są dostępne na jego stronie: https://www.facebook.com/lempartracing/