Uczeń 1 Gimnazjum w Świdnicy najlepszym matematykiem powiatu świdnickiego.
(27.05.2016)

W II Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy odbył się VII Powiatowy Konkurs Matematyczny dla gimnazjalistów powiatu świdnickiego sponsorowany przez dwie świdnickie firmy: ŚFUP sp. z o.o oraz Sonel S.A. Tegoroczna edycja była wyjątkowa.

Rekordowa liczba zgłoszonych szkół (11) oraz 69 uczestników. Zmagali się oni z 12 trudnymi zadaniami matematycznymi. Musieli nie tylko podać prawidłowe wyniki, ale również opisać sposób rozumowania i uargumentować poprawne rozwiązanie. Za organizację konkursu była odpowiedzialna klasa IIa (matematyczno-fizyczna), która zapewniła opiekę i umiliła gimnazjalistom czas oczekiwania na wyniki konkursu, przeprowadzając gry i zabawy, w czasie których młodzież mogła otrzymać dodatkowe nagrody.

Laureaci konkursu:

I miejsce: Michał Butmankiewicz Gimnazium nr 1 w Świdnicy
II miejsce: Natalia Adamczewska Gimnazjum w Witoszowie Dolnym
III miejsce: Paula Kaczmarczyk - Gimnazjum w Witoszowie Dolnym
IV miejsce: Adam Budziński Gimnazjum nr 4 w Świdnicy
V miejsce: Jakub Blach Gimnazjum nr 1 w Świdnicy
VI miejsce: Elżbieta Wiśniewska Gimnazjum w Pszennie
VII miejsce: Hanna Bieżyńska i Urszula Nowak Gimnazjum nr 1 w Świdnicy

Laureatom gratulujemy. Oby jak najwięcej tak zdolnej młodzieży w naszym powiecie. Organizatorem konkursu jest pani Agnieszka Grymek.

II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy