Orleański Jazz w Manufakturze
(11.05.2016)

27 maja/piątek o godz. 20.00 w Restauracji Manufaktura w Świdnicy odbędzie się koncert zespołu jazzowego „Die Original Blütenweg - Jazzer”. Zespół przyjedzie do Świdnicy na zaproszenie Starosty Piotra Fedorowicza w związku z jubileuszem partnerstwa powiatów Świdnickiego i Bergstraße.

Original oznacza wyjątkową i równocześnie pełną humoru interpretację znanych i mniej znanych standardów jazzowych i dawnych przebojów, które od zawsze zachwycały młodszą i starszą publikę.

Blütenweg tak nazywa się jedna z ulic w miejscowości Bensheim, gdzie w roku 1979 Prof. Dr. Bruno Weis założył zespół, składający się z muzyków-amatorów.

Jazzer nadaje grupie kierunek muzyczny. Klasyczny jazz rodem z Nowego Orleanu i popularne szlagiery jazzowe są obecne w szerokim repertuarze. Gra na instrumentach egzotycznych jak harmonijka ustna, flet poprzeczny, akordeon i deska do prania wskazują na kreatywność muzyków i ukazują radość, jaką daje zespołowi muzyka, którą przekazują słuchaczom.

Zespół nagrał 6 płyt CD. W roku 2004 muzycy obchodzili 25-lecie pracy twórczej. Zostali wówczas uhonorowani tytułem „Ambasadora Powiatu Bergstraße” oraz z okazji podróży jubileuszowej do USA, w której uczestniczyło również 100 fanów, zostali „Honorowymi Obywatelami Nowego Orleanu”.

źródło: www.bluetenweg-jazzer.de