Zakończenie roku szkolnego klas III strzegomskiego LO
(05.05.2016)

W ostatni piątek kwietnia (29.04.) uczniowie z trzech klas Liceum Ogólnokształcącego oraz z jednej klasy Liceum dla Dorosłych pożegnali się ze swoją szkołą uroczystą akademią. Tegoroczne zakończenie roku szkolnego klas trzecich w Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu miało szczególną oprawę, ponieważ uroczystości pojawił się nietuzinkowy gość – honorowy konsul generalny RP w Jerozolimie Zeev Baran.

Wizyty nie była przypadkowa, ponieważ LO od ośmiu lat uczestniczy w projekcie polsko-niemiecko-izraelskim, a teraz jest szansa na nawiązanie kolejnej współpracy z młodzieżą z Izraela w ramach projektu polsko – izraelskiego. Konsul był całkowicie zaskoczony i wzruszony przyjęciem, ponieważ usłyszał trzy utwory z musicalu „Skrzypek na dachu”, które wykonały licealistki: Magdalena Hawro, Joanna Głód i Monika Kołdacha, a dyr. Tomasz Marczak wręczył gościowi płytę z przedstawienia andrzejkowego „Skrzypek na dachu”, które było wystawiane na scenie LO. „Dawno nie spotkałem tak wspaniałej i utalentowanej młodzieży. Macie tutaj niesamowitą atmosferę, a spontaniczność i bezpośredniość młodych ludzi jest godna pozazdroszczenia. Myślę, że dzisiejsze spotkanie z wami będzie początkiem owocnej współpracy” – dodał konsul Zeev Baran. Na pierwsze efekty nie trzeba było długo czekać, ponieważ dykcja i tembr głosu prowadzącego uroczystość – Dawida Mirochy urzekła konsula na tyle, że uczeń klasy dziennikarskiej będzie miał szansę sprawdzić swoje umiejętności w nagrywaniu profesjonalnych audiobooków.

Trzeba przyznać, że klasy II, wraz z p. Beatą Suwart – Orzechowską i p. Agnieszką Rut, przygotowały perfekcyjny program uroczystości. Nie zabrakło pięknych utworów muzycznych, zabawnej scenki, a przede wszystkich części oficjalnej, która rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru, odśpiewania hymnu Polski oraz wręczenia świadectw oraz wyróżnień.

Popłynęły również najserdeczniejsze życzenia dla trzecioklasistów od wicestarosty świdnickiego Zygmunta Worsy, burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchyty oraz Elżbiety Smyk i Cezarego Włodarczyka z Rady Rodziców. Na uroczystości nie zabrakło również zawsze życzliwych LO: dyr. SCK Bożeny Bojanowskiej-Czuk oraz prezes oddziału ZNP w Strzegomiu Hanny Krosty. Bardzo wzruszające i emocjonalne przemówienie, w imieniu trzecioklasistów, wygłosił Konrad Bilicki, który mówił o szacunku, edukacji i przyszłości. Nie zabrakło pięknych i ważnych słów: „dziękujemy” i „przepraszamy”. Uwieńczeniem przemówienia była stojąca i klaszcząca młodzież. Wielu nauczycieli nie potrafiło ukryć wzruszenia, zwłaszcza wychowawcy: Agnieszka Kowalczyk, Joanna Durlik i Przemysław Knap.

Uroczysty apel zakończył się wspólnym odliczaniem sekund dzielących od opuszczenia murów szkoły oraz wyrzuceniem w powietrze absolwenckich biretów. Licealiści długo jeszcze rozmawiali z nauczycielami na korytarzach szkolnych, a niektórzy jeszcze raz usiedli w ławce, w której spędzili ostatnie trzy lata. Przed absolwentami egzaminy maturalne, które rozpoczną się już po długim weekendzie. „Połamania piór!” – życzą zgodnie nauczyciele i młodsze roczniki LO. Po uroczystościach młodzież klas pierwszych i drugich spotkała się jeszcze raz z konsulem Zeevem Baranem w celu omówienia projektu polsko-izraelskiego. Konsul wspaniale opowiadał o Jerozolimie i niezwykłych miejscach Izraela, które mogą zostać objęte projektem. To był dzień wielu wspaniałych emocji i bardzo dobrych wiadomości.

Nagrodzeni uczniowie klas III

Za wyniki w nauce: Marta Szerszeń, Blanka Kołodziejczyk, Karolina Postawska, Konrad Bilicki, Karolina Mrozik, Karolina Matyszkiewicz, Joanna Głód, Bartosz Sulima, Bartłomiej Zemsta.

Za uzyskanie certyfikatów z fizyki Sydium Talent Politechniki Wrocławskiej: Joanna Grycz, Karolina Mrozik, Piotr Gałuszka, Bartosz Sulima.

Za wyniki w konkursach ogólnopolskich i wojewódzkich: Jakub Zapolny, Katarzyna Kurek, Karolina Kluj, Adrianna Gołembiowska, Kamil Witka.

Za wyniki w zawodach sportowych: Aleksandra Broda, Wiktoria Chudzik, Piotr Gałuszka, Adrianna Gołembiowska, Daniel Karoń, Bartosz Knapik, Kamila Łuszczki, Karolina Matyszkiewicz, Paweł Miłek, Karolina Mrozik, Paulina Nowicka, Piotr Pawlica, Paulina Rogala, Dominika Sahajdak, Oskar Stasiuk, Aleksandra Wargacka, Damian Winsz, Kamil Witka, Karolina Wojtanek.

Za oprawę muzyczną szkolnych uroczystości oraz udział w przedstawieniach andrzejkowych: Joanna Głód, Aleksandra Dudyk, Magdalena Kolasa, Monika Kołdacha, Aleksandra Szapańska, Aleksandra Fornal.

Za pracę na rzecz szkoły: Paulina Klimala, Daria Pawlik, Dominika Pyda.

Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu