XXXVIII Konfrontacje Artystyczne Zespołów Placówek Specjalnych
(29.04.2016)

Konfrontacje Artystyczne Zespołów Placówek Specjalnych, odbyły się 21 kwietnia w Strzegomskim Centrum Kultury. Jak co roku organizatorem był Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu. Koordynatorkami były panie: Elżbieta Ruszkiewicz i Urszula Konieczna.

Imprezę swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele władz gminnych: burmistrz Zbigniew Suchyta i w-ce burmistrz Wiesław Witkowski. Skoczny taniec integracyjny "Belgijka" w wykonaniu uczniów i nauczycieli z Gimnazjum Nr 3 w Strzegomiu, pod kierownictwem pań: Doroty Kędzierskiej i Marleny Pudło - Świdurskiej, rozpoczął barwne występy na scenie. Gospodarzy reprezentowała również grupa ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Strzegomiu, która zaprezentowała inscenizację na motywach baśni braci Grimm pt. "Królewna Śnieżka" przygotowana przez p. Elę i p. Ulę. Kolejną inscenizacją znanej bajki Grimmów były "Trzy świnki", przygotowane przez uczniów ZSS w Świdnicy. Natomiast na Dziki Zachód zabrał widzów Zespół "Kolorowa Tęcza" ze Świebodzic z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame, a także Zespół "Roztańczone Siodełko" ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Nowym Siodle. SOSW z Dzierżoniowa przedstawił wiązankę przebojów. Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Piławie Górnej im. Ks. Jana Twardowskiego snuł opowieść o "Dorotce w Krainie Lodu". Zespół "Niepokorni" z Domu Pomocy Społecznej w Jaskulinie zaprezentował występ pt. "Takie życie mała jest!". Moc wzruszeń i wrażeń zarówno religijnych, jak i artystycznych dostarczył zespół "Aniobełki" z ZSS w Świebodzicach w wystawionym misterium o Męce Pańskiej pt. "Przemijanie ma sens". Artyści otrzymali nagrody rzeczowe, pamiątkowe dyplomy oraz statuetki z motywem masek teatralnych, a w przerwie uczestniczyli we wspólnym poczęstunku. Zorganizowanie imprezy było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego i Gminy Strzegom w ramach zadania publicznego realizowanego przez Koło TPD przy ZSS w Strzegomiu. Na liście darczyńców znaleźli się również : ZNP - Odział Strzegom, supermarket "Intermarche" - prezes Anika Trajder, p. Marta Zięba - piekarnia FSB, p. Teresa i Jerzy Cichońscy - piekarnia w Olszanach, p. Maria Kiełbasa - sklep mięsny, p. Aneta i Sławomir Mrozik - sklep warzywno - owocowy, p. Irena i Ryszard Krakowscy, p. Małgorzata Gieczewska - Cieszymy się z tego, że z roku na rok impreza rozrasta się, to wspaniałe, gdy cała sala tańczy i śpiewa razem z wykonawcami. O to chodzi w integracji! - mówi Małgorzata Zaremba, dyrektor ZSS w Strzegomiu. Wśród zaproszonych gości i sponsorów pojawili się: dyr. Katarzyna Gołąbek, dyr. Bożena Soszka, p. Sabina Kubacka, p. Maria Michalec, p. Hanna Krosta. Serdeczne podziękowania również dla pracowników SCK, a w szczególności dla dyr. Bożeny Bojanowskiej - Czuk oraz p. Elżbiety Pienio, prowadzącej konfrontacje.

Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu