XIX sesja Rady Powiatu Świdnickiego
(22.04.2016)

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na XIX sesję Rady Powiatu Świdnickiego, która odbędzie 28 kwietnia 2016 r. o godzinie 15.00, w sali narad Starostwa Powiatowego w Świdnicy, nr 225.

Porządek obrad wygląda następująco:

1. Otwarcie obrad XIX sesji Rady Powiatu w Świdnicy.

2. Stwierdzenie prawomocności sesji.

3. Wybór Komisji Uchwał i Wniosków.

4. Przedstawienie porządku obrad sesji.

5. Przyjęcie protokołu XVIII sesji Rady Powiatu.

6. Sprawozdanie Starosty z działalności Zarządu Powiatu w okresie od poprzedniej sesji.

7. Informacja Powiatowego Inspektora Sanitarnego o stanie bezpieczeństwa sanitarnego Powiatu Świdnickiego za rok 2015.

8. Interpelacje i zapytania radnych.

9. Podjęcie uchwał w sprawie:
    a) zmiany budżetu powiatu na 2016 rok,
    b) zmieniająca uchwałę w sprawie określenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Świdnickiego,
    c) w sprawie określenia trybu powoływania członków oraz organizację i tryb działania Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego,
    d) wyrażenia zgody na dokonanie pomiędzy Powiatem Świdnickim a Gminą Jaworzyna Śląska zamiany nieruchomości gruntowych wchodzących w skład pasów drogowych, położonych w obrębach Stary Jaworów, Nowice, Bolesławice, Jaworzyna Śląska, Piotrowice Świdnickie, zgodnie z zaliczeniem ich do kategorii dróg powiatowych lub gminnych.

10. Wnioski i oświadczenia.

11. Informacje dla radnych.

12. Zamknięcie obrad XIX sesji Rady Powiatu w Świdnicy.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy