Wizyta Starosty Powiatu Bergstraße w Powiecie Świdnickim
(19.04.2016)

W dniu 12 kwietnia 2016 r. odbył się XIV Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego i Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. Tony Halika w Świdnicy. Tegoroczna edycja konkursu została poświęcona 15 leciu partnerstwa powiatów Świdnickiego i Bergstraße.

Gościem honorowym oraz przewodniczącym jury konkursu był Starosta Powiatu Bergstraße Christian Engelhardt, który oceniał uczestników podczas drugiego etapu konkursu: prezentacji multimedialnych pn. „Ambasadorowie Powiatu Bergstraße”. W konkursie wzięło udział 31 uczestników. Nagrody główne, którymi jest wyjazd do Powiatu Bergstraße otrzymało 5 finalistów konkursu. Starosta Christian Engelhardt wziął udział w spotkaniu z Starostą Piotrem Fedorowiczem oraz Wicestarostą Zygmuntem Worsą, które zostało poświęcone omówieniu planów współpracy partnerskiej powiatów w roku bieżącym. W ramach programu wizyty w naszym powiecie, Starosta Engelhardt zwiedził Kościół Pokoju w Świdnicy, Świdnicki Rynek oraz Fundację Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego.

Monika Pasternak – Domagała