Powiatowy Konkurs Matematyczny w Zespole Szkół Mechanicznych
(08.04.2016)

Już po raz czternasty w Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy przeprowadzono Powiatowy Konkurs Matematyczny. Jak co roku konkurs ten odbył się pod patronatem Starosty Powiatu Świdnickiego Piotra Fedorowicza. 6 kwietnia 2016 r. 26 uczniów, najlepszych matematyków z liceów i techników naszego powiatu zmierzyło się z zadaniami konkursowymi.

Zadania te rozwiązywali także uczniowie w powiatach partnerskich: kartuskim, łowickim i tatrzańskim. W każdym z tych powiatów wyłoniono czworo finalistów, którzy reprezentować będą powiat w VI Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym, w tym roku w powiecie kartuskim. Naszą drużynę utworzą: Marcin Gomułka z I LO w Świdnicy, który zajął I miejsce oraz Szymon Józwicki – II miejsce i Tomasz Pasternak – III miejsce, obaj z II LO w Świdnicy, a także zdobywca IV miejsca Tomasz Orda z LO w Strzegomiu. Ponadto nagrodę za I miejsce w kategorii klas niematematycznych zdobyła Roksana Wójcik z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy. Wszystkim finalistom gratulujemy, a drużynie życzymy sukcesów na kolejnym etapie konkursu, w Kartuzach.

Organizator konkursu
Beata Wachel-Sierzputowska
Wicedyrektor ZSM w Świdnicy

Szymon Józwicki na Sali konkrsowej

od lewej: wyróżniona Roksana Wójcik, finaliści: Tomasz Orda, Marcin Gomułka, Tomasz Pasternak oraz Beata Wachel-Sierzputowska z dyplomem finalisty Szymona Józwickiego.