Autyzm na niebiesko
(05.04.2016)

W dniu 02.04.2016 r., pod patronatem Urzędu Miasta, na Świdnickim Rynku, odbył się Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Inicjatorami tego wspaniałego i jakże potrzebnego przedsięwzięcia byli rodzice dzieci niepełnosprawnych a współorganizatorem Zespół Szkół Specjalnych w Świdnicy oraz działające przy tej placówce Stowarzyszenie "Bliżej Ciebie".

Uczestnicy wydarzenia rozdawali mieszkańcom miasta ulotki zawierające informacje, jak prawidłowo zachować się wobec osób ze spektrum autyzmu i wpinali przechodniom niebieskie wstążeczki, które stanowiły symbol solidarności z cierpiącymi na autyzm. Kontynuację sobotniego przedsięwzięcia stanowić będą zajęcia organizowane w dniu 11.04.2016 r., w godz. 10:00 - 11:00, na terenie Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego 3. Z tej okazji będzie można wziąć udział w wielu atrakcjach, m.in. w emocjonalnych kalamburach, przejściu przez sensoryczny tor przeszkód lub też zabawie barwną i niezwykle popularną zarówno wśród dorosłych jak i dzieci Chustą Klanzy. Zainteresowanych zapraszamy.

Zespół Szkół Specjalnych w Świdnicy