"Nasze zdrowie". Bezpłatne konsultacje i badania z okazji Światowego Dnia Zdrowia
(31.03.2016)

Po raz kolejny Starostwo Powiatowe w Świdnicy wraz z Galerią Świdnicką zapraszają wszystkich mieszkańców Świdnicy i całego Powiatu Świdnickiego na profilaktyczną akcję pod nazwą "Nasze zdrowie". Na wszystkich, którzy przybędą do Galerii Świdnickiej 9 kwietnia, w godz. od 13.00 do 18.00, czekają bezpłatne badania i konsultacje.

Ma chętnych czekać będą między innymi takie badania jak:

• USG tarczycy

• badanie ucha środkowego

• spirometria

• porady dietetyka wraz z pomiarem składu ciała

• wykrywanie wad postawy

• badanie poziomu cholesterolu, cukru we krwi i pomiar ciśnienia tętniczego

• stoisko profilaktyczne

• masaż relaksacyjny twarzy i dłoni

• pomiar stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu

• porady żywieniowe

Ciekawostką będą badania z wykorzystaniem alkogogli i narkogogli, które umożliwiają trzeźwej osobie widzenie otoczenia oczami osoby będącej pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Zapraszamy wszystkich chętnych. 9 kwietnia, sobota, godz. od 13 do 18. Galeria Świdnicka.

Realizatorami przedsięwzięcia są:
Zespół Usług Medycznych "Medyk", Centrum Usług Medycznych "Eskulap", Audio-Care Aparaty Słuchowe, NZOZ Stacja Opieki Centrum Pielęgniarstwa Rodzinnego Rehabilitacji i Opieki Paliatywnej "Caritas" Diecezji Świdnickiej, Szkoła Policealna Służb Społecznych i Medycznych, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Gabinet Dietetyczny "Dietaminka", Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy