Innowacyjne źródełka wody w Zespole Szkół w Strzegomiu
(26.02.2016)

W dniu 24 lutego 2016 roku Zarząd Wodociągów i Kanalizacji w Strzegomiu oficjalnie przekazał młodzieży Zespołu Szkół dwa poidełka do czystej wody pitnej. Dyrektor Zespołu Szkół pan Robert Wójtowicz witając gości i młodzież szkoły opowiedział również o idei zainstalowania poidełek w dwóch budynkach szkolnych.

Podziękowania za przekazane i zamontowane bezpłatnie źródełka wody otrzymali: Dorota Borkowska –Prezes Zarządu WiK Strzegom, Marek Jaryczewski - Wiceprezes Zarządu WiK Strzegom, Teresa Kebłesz –Członek Zarządu WiK Strzegom. Młodzież, pod opieką Katarzyny Zator, przygotowała krótki odczyt o właściwościach zdrowotnych wody i jej roli w funkcjonowaniu człowieka. Po oficjalnym przecięciu wstęgi przez: Dorotę Borkowską –prezes WiK Strzegom, Małgorzatę Waszak- przewodniczącą Rady Rodziców, Roberta Wójtowicza-dyrektora szkoły i Izabelę Lasak- przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, nastąpił moment degustacji wody pitnej. Nadmienić należy, że poidełka podłączone są bezpośrednio do sieci wodociągowej. Najwyższej jakości woda dostępna jest więc bez dystrybutorów z butlą, a nawet bez konieczności korzystania z plastikowych kubeczków. Dzięki umieszczonym wewnątrz poidełka filtrom, woda jest krystalicznie czysta i świeża, posiada właściwości hipoalergiczne i antyoksydacyjne.

Zespół Szkół w Strzegomiu