Ferie w Zespole Szkół Specjalnych w Strzegomiu
(25.02.2016)

"Ferie zimowe aktywne i zdrowe"- to tegoroczne hasło ferii w Zespole Szkół Specjalnych w Strzegomiu, organizowanych przez Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w dniach od 1 do 5 lutego 2016r. Dzięki wsparciu finansowemu z Gminy Strzegom uczniowie naszej szkoły mieli możliwość doświadczyć wielu nowych wrażeń i pozytywnych emocji.

Każdego dnia uczestniczyli w różnych zajęciach m.in.: plastycznych, rekreacyjno - sportowych, terapeutycznych czy zajęciach z zakresu terapii uzależnień. Wszelkie przekazywane treści i formy dostosowane były do ich możliwości i potrzeb. Głównym naszym motywem była aktywność i zdrowie, dlatego tegoroczny zimowy wypoczynek obfitował w przeróżne atrakcje: uczniowie brali udział w zajęciach dogoterapii, poznali nowe dyscypliny sportu- judo oraz grę w kręgle, młodsze dzieci bawiły się w sali zabaw "Leśna Kraina". Zajęcia kulinarne cieszyły się jak zwykle dużym powodzeniem. Dla zdrowia przygotowywaliśmy sałatkę owocową i własnoręcznie wyciskane soki owocowe. Wycieczki to kolejna nasza ulubiona aktywność, którą mieliśmy sposobność rozwijać. Dzięki uprzejmości panów z Towarzystwa Miłośników Ziemi Strzegomskiej mogliśmy zwiedzić Wieżę Targową i obejrzeć nasze miasto z " lotu ptaka". Wiele radości przyniósł także seans pt. "Ups! Arka odpłynęła", na który wybraliśmy się do Strzegomskiego Centrum Kultury. Dla wielu dzieci było to ogromne przeżycie, ponieważ po raz pierwszy oglądały film 3D. Największą jednak atrakcją okazała się wizyta w hodowli kóz pani Agnieszki Barczyk w Żółkiewce. Uczestnicy półkolonii mogli głaskać, przytulać i karmić małe kózki. A ciekawskie kozy odpłacały skubaniem plecaków, kurtek i sznurówek - ku uciesze wszystkich dzieci. Nawet najbardziej bojące się osoby, po chwili przełamywały swoje opory i podchodziły do zwierząt. Dla wszystkich były to z pewnością niezapomniane chwile. Pragniemy podziękować wszystkim osobom, które pomogły nam w organizacji ferii zimowych dla uczniów naszej szkoły. Dzięki wielu dobrym ludziom nasi podopieczni aktywnie i zdrowo spędzili czas, po którym zostały wszystkim piękne wspomnienia.

Koło TPD przy ZSS
w Strzegomiu