Ferie w strzegomskim LO
(15.02.2016)

Mimo przerwy feryjnej drzwi Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu były otwarte dla wszystkich młodych ludzi, którzy chcieli ten czas spędzić na zmaganiach sportowych, komputerowych, matematycznych, humanistycznych i teatralnych.

Nie zabrakło również wyjazdów do opery i teatru. Podczas „Ferii z LO” na dzieci i młodzież gminy Strzegom czekały ciekawe zajęcia:

• Zumbowanie, bansowanie i ssalsation z Akademią Ruchu i Tańca „Bans”.

• IV Mistrzostwa Sudoku.

• Warsztaty teatralne z Łukaszem Płoszajskim.

• Matematyczny Maraton Zadaniowy dla Maturzystów (prowadzące: mgr Ewa Tutka, mgr Agnieszka Kowalczyk).

• Warsztaty „Jak napisać wypracowanie maturalne (prowadząca: dr Małgorzata Kucharska).

Nie zabrakło również wyjazdów do Opery Wrocławskiej na „Rigoletto” oraz Teatru Polskiego na spektakl „Okno na parlament”. Projekt był współfinansowany w ramach Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.

Poza tym w dniach 06.02. – 07.02. w auli LO odbyła się również II edycja STRZEGOM LAN ARENA, która przyciągnęła 16 drużyn, 80 zawodników z całej Polski (Gorzowa Wielkopolskiego, Piły, Łodzi, Gdańska, Warszawy, Wrocławia, Bydgoszczy, Kalisza, Świdnicy, Dobromierza oraz gminy Strzegom). Finałową batalię stoczyli: 31337.mix i Valiant Boys oraz myRevenge i inCHILL. Ostatecznie I miejsce zdobyła drużyna 31337.mix (Świdnica), II miejsce - Valiant Boys (Łódź), III miejsce – myRevenge (Strzegom). Turniej został zrealizowany przez Radosława Gzyla, Oskara Dumińskiego oraz Pawła Wrońskiego wraz z Młodzieżową Radą Miejską, przy wsparciu instytucji i firm: Urzędu Miasta i Gminy Strzegom, Strzegomskiego Centrum Kultury, Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu, firmy Limonka – Internet, telewizja, telefon oraz osób prywatnych. To były bardzo udane ferie w strzegomskim LO.

LO Strzegom