12. Polonez na świdnickim rynku
(15.01.2016)

12 stycznia, punktualnie o godz. 12.00, po raz 12, świdnicki Rynek zapełnił się prawie 700 tańczącymi maturzystami, którzy zatańczyli tradycyjnego, przedmaturalnego Poloneza. Podzielone na dwa korowody grupy z gracją tańczyły na przestrzeni całego Rynku.

Jedną z nich prowadził Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz. Tuż za nim tańczyli Wicestarosta Zygmunt Worsa, Stanisław Szelewa Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Świdnickiego Starostwa oraz Przewodniczący Komisji Oświaty i Wychowania Rady Powiatu Ryszard Chołko. W drugim korowodzie prym wiedli przedstawiciele Urzędu Miejskiego z Prezydent Beatą Moskal-Słaniewską na czele. Organizatorem całego przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy. Podobna inicjatywa odbyła się także w partnerskich powiatach Powiatu Świdnickiego w Kartuzach, Łowiczu i Zakopanem.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy