XVI Gala Bożonarodzeniowa
(22.12.2015)

W poniedziałek, 21 grudnia, po raz 16 Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych zorganizował świąteczną Galę Bożonarodzeniową. Motywem przewodnim tegorocznej Gali było piwo i tradycje piwne Świdnicy.

W Gali uczestniczyli władze samorządowe z terenu powiatu, radni powiatowi, duchowieństwo, przedstawiciele służb i jednostek podległych powiatu, komendanci służb mundurowych, przedstawiciele przedsiębiorców oraz organizacji pozarządowych działających w Powiecie Świdnickim. Spotkanie rozpoczął Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz. Dzisiejsze spotkanie to nie tylko okazja do życzeń bożonarodzeniowych i noworocznych ale także do krótkiego podsumowania, gdyż w tym okresie przypada rok działalności Zarządu Powiatu - mówił do przybyłych Starosta Świdnicki.

Po życzeniach i podsumowaniu roku działalności Zarządu Powiatu uczniowie zaangażowani w przygotowanie Gali przedstawili krótką historię piwowarstwa i piwnych tradycji Świdnicy. Dzisiejsza Gala nie przez przypadek odbywa się w Restauracji Manufaktura. To tutaj właśnie przez wiele dziesięcioleci działał browar, który warzył znakomite piwo podtrzymując wielowiekową, sięgającą średniowiecza, tradycję wytwarzania piwa w naszym mieście - mówił Sebastian Krzywda, koordynator i twórca wydarzenia. No koniec nagrodzone zostały zwycięskie prezentacje stołów wigilijnych, które można było podziwiać w ramach Festiwalu Stołów Świątecznych w Galerii Świdnickiej.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy