1 grudnia - Światowy Dzień Walki z AIDS
(02.12.2015)

Oddział rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Świdnicy oraz Starostwo Powiatowe w Świdnicy kolejny raz zorganizowało Powiatowy Konkurs wiedzy o HIV/AIDS.

W zmaganiach udział wzięło 13 szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu świdnickiego. Młodzież zmagała się z pytaniami opracowanymi przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Świdnicy nt. dróg zakażeń HIV, zachorowań na AIDS, oraz uzasadniała wybrane sytuacje z codziennego życia związane z osobami żyjącymi z HIV. Komisja w składzie: Teresa Borek – PCK Świdnica, Barbara Świętek - Starostwo Powiatowe, Joanna Chojnowska – MDK/Gmina Miasto Świdnica, Marta Habowska - Starostwo Powiatowe, po sprawdzeniu testów uznała, iż najlepiej przygotowaną uczestniczką była Kasandra Krysztof z III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, II miejsce przypadło w udziale – Mai Szymaszkiewicz z II LO w Świdnicy, III miejsce zajęła – Małgorzata Kuczyńska z III LO w Świdnicy. Nagrody rzeczowe ufundowali - Gmina Miasto Świdnica oraz Powiat Świdnicki.

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych