Podziękowania dla pracowników służb społecznych
(01.12.2015)

W dniu 25 listopada br. podczas XIV sesji Rady Powiatu Świdnickiego, pracownicy służb społecznych z terenu naszego powiatu otrzymali z rąk przedstawicieli władz wyróżnienia.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że praca w obszarze szeroko rozumianej pomocy nie jest łatwym zadaniem, wiąże się z odpowiedzialnością za los drugiego człowieka. Wymaga poświęcenia, wytrwałości i cierpliwości. Zawód ten jest zagrożony wieloma niebezpieczeństwami zarówno w sferze fizycznej jak i psychicznej.

Szczególny szacunek należy więc skierować do tych, którzy mimo różnorodnych trudności, niejednokrotnie od dziesiątek lat, systematycznie i wciąż z dużym zapałem niosą pomoc potrzebującym.

Do osób tych należą:

• Pani Lucyna Mielczarek - pracownik Domu Pomocy Społecznej w Jaskulinie.

• Pan Janusz Jarocki - Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Jaskulinie.

• Pani Joanna Balińska - pracownika Zespołu Placówek- Opiekuńczo-Wychowawczych w Świdnicy.

• Pani Zofia Piwowar - pracownika Domu Pomocy Społecznej w Świebodzicach prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame.

• Pani Beata Stempniak - dyrektora placówki opiekuńczo-wychowawczej ,,SKSK „ w Świdnicy prowadzonej na zlecenie powiatu przez Fundacją Ziemi Świdnickiej ,,SKSK” .

• Pani Ewa Kowalska - Przewodniczącą Polskiego Stowarzyszenia na Recz osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdnicy.

• Pani Dorota Sozańska - wieloletniego pedagoga, wicedyrektora Zespołu szkól w Strzegomiu oraz członka Zarządu Towarzystwa przyjaciół Dzieci w Strzegomiu.

• Pani Lidia Starzyk - pracownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy.

• Pani Agnieszkę Niedzielską-Kuriata - wiceprezesa Stowarzyszenia ,,Bliżej Ciebie” przy Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy.

Każda z tych osób jest inna, ale każda z nich jest potrzebna i wyjątkowa.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie