AKTUALNO列I

„Regionalny i lokalny wymiar polskiej polityki zagranicznej –GLOKAL”
(30.11.2015)

17 listopada w Starostwie Powiatowym w 安idnicy przedstawiciele m這dzie篡 z powiatu 安idnickiego wzi瘭i udzia w konferencji organizowanej przez Stowarzyszenie Semper Avanti, kt鏎a zosta豉 przeprowadzona w ramach projektu: „Regionalny i lokalny wymiar polskiej polityki zagranicznej – GLOKAL”.

Celem projektu jest zwi瘯szenie wiedzy z zakresu polityki zagranicznej w鈔鏚 m這dych Dolno郵您ak闚 oraz umo磧iwienie nawi您ania dialogu m這dzie篡 z przedstawicielami w豉dz, biznesu i kultury. Jest on realizowany w odpowiedzi na potrzeb organizacji wi瘯szej ilo軼i m這dzie穎wych inicjatyw mi璠zynarodowych (na podstawie raportu „Potrzeby i problemy m這dzie篡 – 2014”). Spotkanie w 安idnicy by這 kolejnym z cyklu trzydziestu regionalnych konferencji przeprowadzanych we wszystkich powiatach Dolnego 奸御ka. S這wami zach皻y do aktywnego uczestnictwa konferencj otwar豉 przedstawicielka Stowarzyszenia Semper Avanti przybli瘸j帷 jednocze郾ie cel projektu oraz samego wydarzenia. Prezes Izby Gospodarczej Europy 字odkowej ㄆkasz Osi雟ki przedstawi przyk豉dy mi璠zynarodowej dzia豉lno軼i przedsi瑿iorstw, istotno軼i kontakt闚 mi璠zynarodowych oraz temat polskiej polityki zagranicznej. Kolejn cz窷ci spotkania by造 warsztaty nawi您uj帷e do narz璠zi i mo磧iwo軼i aktywno軼i mi璠zynarodowej, dotcz帷e wymian m這dzie穎wych, Europejskiej sieci informacyjnej Eurodesk i wolontariatu Europejskiego EVS. Blokiem najbli窺zym m這dzie篡 by panel dyskusyjny w kt鏎ym udzia wzi瘭i wszyscy uczestnicy. Celem dyskusji by這 wy這nienie priorytet闚, potrzeb oraz barier wsp馧pracy mi璠zynarodowej jak zar闚no odnalezienie ich na tle lokalnym, w celu uzupe軟ienia raportu m這dzie篡 dotycz帷ego potrzeb oraz problem闚. Bardzo istotni a zarazem ostatni cz窷ci by造 uzupe豉niaj帷e wybory Radnego M這dzie穎wego Sejmiku Wojew鏚ztwa Dolno郵御kiego. Przed rozpocz璚iem g這sowania kandydat przekonywa wyborc闚 do swojej osoby, dzieli si pomys豉mi, a tak瞠 m闚i o zdobytych ju do鈍iadczeniach. Przedstawicielm m這dzie篡 powiatu 安idnickiego zosta ㄆkasz Ciso z ZSB-E w 安idnicy kt鏎emu serdecznie gratulujemy i 篡czymy wielu sukces闚 w dzia豉lno軼i M這dzie穎wego Sejmiku Wojew鏚ztwa Dolno郵御kiego.

|  do g鏎y  |