"JUTRO JEST... wtedy pochylisz się nad sobą"
(25.11.2015)

To tytuł recitalu, którego autorem i wykonawcą jest Jarosław Wajk - polski wokalista, autor tekstów i kompozytor. W latach dziewięćdziesiątych związany był z grupą Oddział Zamknięty, legendą polskiej sceny muzycznej. Zaśpiewał kilkaset koncertów w Polsce i za granicą. Współpracował z takimi zespołami jak: Dżem czy Daab. Ma na swym koncie kilka płyt.

Jarosław Wajk jest człowiekiem, który grając w rockowym zespole szybko odniósł sukces, ale jednocześnie spadł na dno. Miał w swoim życiu sławę i pieniądze, a jednak zrezygnował z tego, gdy uświadomił sobie, jak niewielka jest granica między szczęściem i cierpieniem.

Podczas solowego recitalu młodzi ludzie będą mogli wysłuchać historię życia byłego wokalisty Oddziału Zamkniętego. Jarosław Wajk mówi o wartościach takich jak rodzina, życie w "czystości" bez zgubnych nałogów i walce o swoją tożsamość. Mówi, że pomimo problemów i trudności życia codziennego warto pozostać sobą. Wspomina również o swoim przyjacielu - wokaliście grupy Dżem Ryszardzie Riedlu - który przegrał walkę z nałogiem. "JUTRO JEST" to spotkanie, którego wartość dydaktyczną i edukacyjną potwierdzają odczucia i opinie młodych odbiorców, ich wychowawców, pedagogów szkolnych, a także terapeutów i ludzi dotkniętych problemami. Powiat Świdnicki organizuje recitale profilaktyczno-edukacyjne od 2008 r., których adresatem jest młodzież szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Świdnickiego.

Koncerty w ramach akcji odbędą się 25 listopada, o godz. 12.00, w Strzegomskim Centrum Kultury oraz o godz. 10.00 i 12.00 w świdnickim Klubie Bolko. W koncertach weźmie udział młodzież z klas I szkół ponadgimnazjalnych ze Świdnicy, Żarowa i Strzegomia. Łącznie, w wydarzeniu weźmie udział prawie 800 uczniów. Organizatorem koncertów jest Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Świdnicy.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy