XIV Powiatowy Konkurs Historyczny "Polska znów wolna"
(19.11.2015)

Czternasta edycja Powiatowego Konkursu Historycznego odbyła się 12 listopada w auli III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Do zawodów zgłosiło się 17 uczestników z 10 szkół powiatu świdnickiego. Jak co roku część ustną Konkursu poprowadził dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania - Stanisław Szelewa.

Warto podkreślić, że tegoroczne zmagania stały na bardzo wysokim poziomie, a uczestnicy wykazali się niezwykłą wiedzą dotyczącą wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Gościem specjalnym przygotowanej przez III Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół Ekonomicznych w Świdnicy był Wicestarosta Zygmunt Worsa, który wręczył wyróżnionym pamiątkowe dyplomy i nagrody.

A oto lista laureatów:

• I miejsce - Bartłomiej Kwaśnicki - I LO w Świdnicy