III LO ma nową szkołę partnerską
(19.11.2015)

7 listopada 2015 roku wróciła z wymiany z Niemiec dziesięcioosobowa grupa uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Nasza nowa szkoła partnerska - Starkenburg - Gymnasium w Heppenheim gościła nas przez 5 dni. W tym czasie zwiedziliśmy Frankfurt nad Menem, Heidelberg - najstarsze miasto uniwersyteckie w Niemczech, "Skalne morze" w Reichenbach oraz Heppenheim, gdzie zostaliśmy przyjęci przez burmistrza miasta, Pana Rainera Burelbach. Uczniowie poznali szkołę oraz nawiązali nowe znajomości i przyjaźnie.

Wymiana nie odbyłaby się bez pana Nico Hentschel, nauczyciela polityki i ekonomii, który przygotował dla nas cały niezwykle ciekawy program. Bardzo dziękujemy Starostwu Świdnickiemu oraz Starostwu Bergstraße, a zwłaszcza Ewie Redemann, która jest odpowiedzialna za projekty kulturalne i współpracę między starostwami, za umożliwienie nam spotkania z władzami miasta oraz nawiązanie pierwszych kontaktów. Serdeczne podziękowania składam także Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie, organizacji, która wspiera każdy nasz program wymiany oraz Panu Sławomirowi Bielakowi, prezesowi firmy Klingenburg Sp. z o.o. w Świdnicy, przyjacielowi szkoły i uczniów, którego pomoc pozwala uczniom naszej szkoły poczuć się prawdziwymi Europejczykami. Już teraz cieszymy się, że w kwietniu 2016r. będziemy mogli pokazać uczniom niemieckim piękno naszego Dolnego Śląska i zrewanżować się za cudowne przyjęcie w Niemczech. Jolanta Wiktorko, nauczycielka języka niemieckiego i organizatorka wymiany uczniowskiej.

III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy