Kawalerowie Maltańscy ponownie w Świdnicy
(18.11.2015)

W dniach 12-15 listopada w Powiecie Świdnickim przebywała pięcioosobowa delegacja Kawalerów Maltańskich z Biberach w składzie Walter Hänle Zastępca Przewodniczącego Powiatowego, Gerhard Prestle Delegat ds. Świdnicy, Albert Schmid Referent Finansowy, Gerhard Sproll oraz Franz Frank.

W ramach wizyty odbyły się spotkania w placówkach, które od lat są wspierane przez Maltańczyków: Domu Dziecka w Świdnicy, Towarzystwie Pomocy im. Św. Brata Alberta w Świdnicy, Domu Pomocy Społecznej w Jaskulinie oraz Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdnicy. W roku bieżącym każda z placówek otrzymała wsparcie finansowe na zakup najpotrzebniejszych produktów jak np. środki czystości oraz bieliznę pościelową i ręczniki, które niemieccy społecznicy przywieli ze sobą. Dom Pomocy Społecznej otrzymał dodatkowo wózki dla osób niepełnosprawnych oraz chodziki. Na temat dalszej współpracy oraz planów na przyszłość Kawalerowie Maltańscy rozmawiali z Starostą Piotrem Fedorowiczem oraz Wicestarostą Zygmuntem Worsą.