AKTUALNO列I

Narodowe 安i皻o Niepodleg這軼i – patriotycznie i na sportowo
(12.11.2015)

Wystawy, zawody sportowe, biegi, koncerty i tradycyjnie msze 鈍i皻e, apele poleg造ch i sk豉danie kwiat闚. Tak wygl康a造 obchody Narodowego 安i皻a Niepodleg這軼i w Powiecie 安idnickim. Jednak g堯wne obchody, nad kt鏎ymi patronat obj窸a Prezydent Miasta i Starosta 安idnicki, odby造 si w 安idnicy.

Uroczysto軼i rozpocz窸y si od mszy 鈍i皻ej celebrowanej przez biskupa 鈍idnickiego Ignacego Deca. Po nabo瞠雟twie uroczysty korow鏚 przeszed na Pl. Grunwaldzki, pod pomnik zwyci瘰twa, gdzie po kr鏒kich przem闚ieniach i programie artystycznym z這穎no wi您anki kwiat闚.

O godzinie 12.00, ze 鈍idnickiego rynku wystartowa VIII Bieg Niepodleg這軼i, kt鏎y zgromadzi rekordow liczb uczestnik闚 (ponad 1000 os鏏). Uczestnicy mieli do przebiegni璚ie od jednego do czterech okr捫eni ulicami wok馧 鈍idnickiego rynku. Jednak dla wszystkich liczy si sam udzia w biegu i rodzinna atmosfera biegowego 鈍i皻a.

Powiat 安idnicki, na uroczysto軼iach Narodowego 安i皻a Niepodleg這軼i, reprezentowali Starosta 安idnicki Piotr Fedorowicz i Wicestarosta Zygmunt Worsa.

|  do g鏎y  |