Święto Niepodległości z udziałem strzegomskiego LO.
(12.11.2015)

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu aktywnie włączyli się w gminne obchody Święta Niepodległości. Licealiści z klasy mundurowej (I B) przygotowali wojskową asystę podczas mszy za Ojczyznę celebrowaną przez bpa Ignacego Deca, pełnili honory przy sztandarze szkoły, uczestniczyli w uroczystym przemarszu pod pomnik Ignacego Paderewskiego, a także, wraz ze Związkiem Strzeleckim, mieli zaszczyt asystować przy sztandarze Związku Sybiraków.

W przygotowania klasy mundurowej do uroczystości włączyli się nauczyciele: Eryk Bendig i Piotr Bułakowski. Uczniowie LO przygotowali również część artystyczną w Strzegomskim Centrum Kultury. Występ słowno – muzyczny był połączeniem refleksji historycznej z pięknymi utworami patriotycznymi. Szczególnie zachwycili recytatorzy: Paweł Wroński oraz Dawid Mirocha, a także dziewczęta wykonujące utwory muzyczne: Magdalena Hawro, Joanna Głód, Aleksandra Dudyk, Monika Kołdacha, Małgorzata Rogala, Magdalena Kolasa. Nad całością czuwali nauczyciele: Małgorzata Kucharska oraz Agnieszka Rut. Podczas Święta Niepodległości absolwenci LO: Paweł Leśnicki i Konrad Fornal otrzymali Honorowy Tytuł "Młody Aktywny Strzegomianin". Wręczenia wyróżnienia dokonali: burmistrz Zbigniew Suchyta, przewodniczący RM Tomasz Marczak oraz zastępca burmistrza Wiesław Witkowski. Paweł Leśnicki wyróżnił się swoim zaangażowaniem strażackim w OSP Stanowice (obecnie studiuje w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie), a Konrad Fornal okazał się bardzo dobrym i aktywnym przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miejskiej. Gratulujemy. Uroczystości Święta Niepodległości były wspaniałym przykładem edukacji patriotycznej młodego pokolenia.

Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu