Powiatowy Konkurs Turystyczny
(12.11.2015)

Powiatowy Konkurs Turystyczny Polskie Góry Dziedzictwem Kulturowym został zorganizowany przez Zespół Szkół Hotelarsko - Turystycznych w budynku Szkolnego Schroniska Młodzieżowego przy ulicy Kanonierskiej. Tematem tegorocznych zmagań były Góry Orlickie i Bystrzyckie. Konkurs prowadził Marcin Niemczyk. Gościem specjalnym był świdnicki himalaista, organizator Dni Gór, Piotr Snopczyński.

Jak co roku konkurs został rozegrany w dwóch etapach. W pierwszej części osiemnastu zawodników rozwiązywało zadania testowe, przygotowane przez Ilonę Łukasik. W przerwie goście mogli obejrzeć prezentację Moniki Drozdowskiej z Nadleśnictwa Świdnica oraz poznać nietoperza, Gryzeldę. Najlepsi gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w drugim etapie pokazali prezentacje na temat Gór Orlickich i Bystrzyckich.

Wyniki konkursu

II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy

5.Marta Rosłoń
Zespół Szkół Ekonomicznych im. Wincentego Stysia w Świdnicy

Konkurs zakończył się odebraniem nagród z rąk starosty świdnickiego Piotra Fedorowicza, wicedyrektor ZSHT Kariny Laski oraz Piotra Snopczyńskiego. Konkurs przygotowali: Marcin Niemczyk, Ilona Łukasik i Łukasz Soboczyński. Poczęstunek dla gości zorganizowali uczniowie pod kierunkiem Ewy Rudownik, obsługę imprezy zapewniła Urszula Żemojcin-Kowalska z klasą 2A. Nagrody ufundowali: Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Urząd Miejski w Świdnicy, Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. Tony Halika w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Tekst i zdjęcia: Łukasz Soboczyński