Jak współpracować z osobą niepełnosprawną?
(10.11.2015)

W dniu 5 listopada br. w Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy odbyły się warsztaty pn. „Oswoić Nieznane – jak współpracować z osobą z niepełnosprawnością”. W warsztatach wzięli udział pracodawcy oraz pracownicy instytucji pomocowych z terenu powiatu świdnickiego.

Uczestnicy poznali problemy związane z wadami słuchu, zaburzeniami wzroku czy niesprawnością ruchową. Mogli również sami doświadczyć niepełnosprawności. Dla wielu trudno było odnaleźć się w sytuacji ograniczonego pola widzenia, niesłyszenia i braku zrozumienia. Poprzez doświadczenie, jak to jest być osobą z niepełnosprawnością oraz poczucie, z jakimi trudnościami i ograniczeniami muszą się na co dzień zmierzyć takie osoby, mieli możliwość wykształcić w sobie postawę otwartości we współpracy z osobami niepełnosprawnymi. Warsztaty były kontynuacją konferencji pn. "(Nie)pełnosprawni w drodze do aktywności zawodowej - posłuchaj ile tracisz każdego dnia", która odbyła się 16 czerwca br. w Teatrze Miejskim w Świdnicy.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie