I RST Półmaraton Świdnicki już wkrótce
(29.10.2015)

Początkowo liczyliśmy na 300, może 500 zawodników. Aktualnie mamy zarejestrowanych 1.200 zawodników. O takiej frekwencji mogliśmy tylko pomarzyć - tak mówił Wicestarosta Świdnicki Zygmunt Worsa podczas wczorajszej konferencji prasowej przed I RST Półmaratonem Świdnickim.

We wczorajszym spotkaniu (28. 10) wzięli udział organizatorzy tego przedsięwzięcia oraz przedstawiciel Sponsora Tytularnego, firmy RST. Początkowo planowaliśmy start i metę umiejscowić w świdnickim rynku, jednak zdajemy sobie sprawę, że takie rozwiązanie sparaliżowałoby centrum miasta na wiele godzin - mówił Wicestarosta Zygmunt Worsa.

Trasa biegu wiedzie ulicami miasta, aby później opuścić jego granice i prowadzi w kierunku Opoczki, Bojanic, Burkatowa i Bystrzycy Dolnej. W organizację biegu czynnie zaangażowali się mieszkańcy miejscowości, przez które będą przebiegali uczestnicy półmaratonu. Kilka odcinków trasy będą zabezpieczali nasi strażacy-ochotnicy - mówiła Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek. Realizacja tak dużego przedsięwzięcia byłaby ciężka bez wsparcia głównego sponsora. To pierwsza tak duża impreza biegowa w Świdnicy. Tym bardziej cieszy nas fakt, że w jego organizację włączyła się nasza świdnicka firma RST - dodaje Prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

Półmaraton to nie tylko wydarzenie wyłącznie dla biegaczy. W ramach biegu zorganizowane zostaną imprezy dodatkowe dla najmłodszych. Na terenie OSiRu odbędą się biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży. Nazwaliśmy je "Zanim dorosnę do maratonu" - mówiła Prezes Fundacji "WroActiv" Danuta Pilarz-Małkiewicz, główny organizator półmaratonu.

W konferencji wziął także udział przedstawiciel Sponsora Tytularnego Firmy RST Piotr Bar.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy