AKTUALNO列I

Wymarzone ksi捫ki w bibliotekach szk馧 podstawowych prowadzonych przez Powiat 安idnicki
(16.10.2015)

Uczniowie Szko造 Podstawowej Nr 7 im. Marii Konopnickiej w 安idnicy i Szko造 Podstawowej Nr 7 w Strzegomiu b璠 mogli wypo篡czy w najbli窺zym czasie nowe ksi捫ki, kt鏎e zostan zakupione do bibliotek szkolnych obu szk馧 w ramach Rz康owego programu wspierania zainteresowa uczni闚 przez promocj czytelnictwa - "Ksi捫ki naszych marze".

"Otrzymali鄉y w ramach umowy dotacji z Wojewod Dolno郵御kim po 1.000 z wsparcia finansowego dla ka盥ej ze szk馧. Wymogiem programu jest zapewnienie przez organ prowadz帷y 20% wk豉du w豉snego, tak wi璚 biblioteki szkolne naszych szk馧 podstawowych wzbogac si nied逝go o nowe pozycja za 1.250 z ka盥a. I jak sama nazwa programu wskazuje, b璠 do to ksi捫ki ich marze. Uczniowie bowiem zgodnie z za這瞠niami programu maj obok nauczycieli i rodzic闚 wp造w na to, jakie dok豉dnie pozycje ksi捫kowe zostan zakupione do biblioteki szkolnej." - wyja郾ia Grzegorz Stawarz z Wydzia逝 O鈍iaty i Wychowania Starostwa Powiatowego w 安idnicy.

Rz康owy program "Ksi捫ki naszych marze" wymaga r闚nie, aby ka盥a ze szk馧 skonsultowa豉 planowane zakupy z bibliotekami publicznymi i pedagogicznymi. Opr鏂z tego w roku szkolnym 2015/2016 w szko豉ch uczestnicz帷ych w programie zorganizowane zostan wydarzenia i projekty edukacyjne promuj帷e czytelnictwo z udzia貫m uczni闚 i ich rodzic闚. Biblioteki szkolne b璠 mia造 te obowi您ek umo磧iwienia uczniom wypo篡czenia ksi捫ek na okres ferii zimowych i letnich.

|  do g鏎y  |