Trening systemu ostrzegania
(12.10.2015)

Wojewoda Dolnośląski informuje, że w dniach 13 - 15 października 2015 r. odbędzie się trening systemu powszechnego ostrzegania o zagrożeniach uderzeniami z powietrza polegający na uruchomieniu akustycznych sygnałów ostrzegawczych. Trening odbywać się będzie w ramach ćwiczeń pod kryptonimem RENEGADE/SAREX-15/II.

Scenariusz ćwiczeń jest następujący. Z Warszawy wylatuje statek powietrzny, który pozorować będzie zagrożenie z powietrza. Trasa lotu nie jest nam znana, więc jeśli pojawi się on w przestrzeni powietrznej naszego regionu uruchomione zostaną systemy alarmowe - informuje Piotr Fedorowicz Starosta Świdnicki. Ustawodawca zobowiązuje nas do powiadomienia ludności o ćwiczeniach z użyciem syren, dlatego prosimy mieszkańców o wyrozumiałość - dodaje Starosta.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy