Jubileuszowy Festiwal Subkultur za nami
(09.10.2015)

W sobotę (03.10.) odbyła się kolejna, piąta edycja Festiwalu Subkultur. Tradycyjnie festiwal składał się z dwóch części: występu amatorskiego oraz koncertu gwiazdy wieczoru. W pierwszej części festiwalu zaprezentowała się grupa Szurek&Gucio, która wygrała etap eliminacyjny.

Publiczność miała okazję wysłuchać sześć rapowych kawałków, a nagrody dla zwycięzców wręczyli: poseł na Sejm RP Monika Wielichowska (która uczestniczyła we wszystkich edycjach festiwalu) oraz pomysłodawca festiwalu Tomasz Marczak. Podczas V Festiwalu Subkultur nie mogło zabraknąć również: burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchyty, zastępcy burmistrza Wiesława Witkowskiego, dyrektora SCK Bożeny Bojanowskiej-Czuk, prezesa TPD Sylwii Witki, radnych: Marty Zięby, Diany Szwed i Cezarego Włodarczyka. W drugiej części festiwalu wystąpił Junior Stress, właściwie Marcel Galiński – polski wokalista, związany ze sceną muzyki reggae i dancehall, który współpracował z Sidneyem Polakiem, Grubsonem i Mesajah. To był świetny, energetyczny koncert, podczas którego można było nie tylko posłuchać dobrej muzyki, ale również wyszaleć się pod sceną. Organizatorami festiwalu byli: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu oraz Strzegomskie Centrum Kultury. Środki na organizację zostały pozyskane z UM w ramach „Organizacji i wspierania przedsięwzięć kulturalnych integrujących lokalną społeczność”.

Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu