Transgraniczne targi pracy w Świdnicy z setkami ofert pracy
(30.09.2015)

Ponad 40 wystawców z ok. 300 ofertami na ponad 1.000 miejsc pracy z Niemiec, Czech i Polski będzie można znaleźć już 7 października podczas Transgranicznych Targów Informacyjno-Rekrutacyjnych. A te po raz pierwszy zostaną zorganizowane w Świdnicy. O ostatnich szczegółach organizacyjnych właśnie w Świdnicy, we wtorek, 29 września rozmawiali partnerzy targów.

To ogromne przedsięwzięcie ma na celu prezentację mieszkańcom pogranicza możliwości podjęcia pracy u sąsiadów po niemieckiej i czeskiej stronie, a także w Polsce. Innym celem targów jest również możliwość edukacji w kwestii rynku pracy, czy też poznania zasad prowadzenia działalności gospodarczej po trzech stronach granicy.

Wystawcy zaprezentują się w środę, 7 października w hali lodowiska na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. Śląska 35), a dzień wcześniej - we wtorek, 6 października w Miejskim Domu Kultury (ul. Parkowa 1) w Zgorzelcu.
Targi organizowane są w godz. 10.00-14.00.

Pracodawcy z Polski, Czech i Niemiec będą szukać chętnych do pracy w branży budowlanej, mechanicznej, elektromechanicznej, IT, hotelarskiej albo np. opiekunów osób starszych.
Wybór w ramach 300 różnych ofert pracy będzie spory. W razie potrzeby poszukujący pracy mogą liczyć na pomoc tłumaczy.

Wskaźniki dotyczące bezrobocia w regionie Województwa Dolnośląskiego wykazują tendencję spadkową, pomimo to, nadal wiele osób, w rejonach oddalonych od Wrocławia, poszukuje zatrudnienia. Dlatego cieszy nas inicjatywa Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy i mamy wszyscy nadzieję, że spotka się ona z szerokim zainteresowaniem wśród mieszkańców powiatu świdnickiego - mówił Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz.

*   *   *

Program Ramowy
Transgranicznych Targów Informacyjno-Rekrutacyjnych

środa, 7 października 2015 r.

• godz. 10.00 – 14.00
    (hala lodowiska, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Śląska 35)

• 10.00 – 10.15 – oficjalne otwarcie Targów Pracy,

• 10.15 – 14.00 – część wystawiennicza na stoiskach (przedstawiciele instytucji z zakresu rynku pracy, gospodarki i edukacji z Polski, Niemiec oraz Czech).

Prezentacje:

• 10.30 – 10.45 – prezentacja firmy Fair Personal + Qualifizierung GmbH & Co. KG,

• 10.50 – 11.35 – warunki życia i pracy w Czechach – doradca Eures,

• 11.40 – 11.55 – prezentacja firmy IC TEAM Personaldienste GmbH,

• 12.00 – 12.45 – warunki życia i pracy w Niemczech – doradca Eures.

Stefan Augustyn
Rzecznik Prasowy Dolnośląskiego