Kolejna droga wyremontowana w ramach rządowego programu usuwania skutków powodzi
(14.09.2015)

14 września oddano do użytku kolejny odcinek drogi powiatowej wyremontowanej w ramach rządowego wsparcia w usuwaniu skutków powodzi i podtopień. Tym razem remontu doczekał się ponad kilometrowy odcinek drogi powiatowej nr 2898 na odcinku Gola Świdnicka - Krasków.

Zakres wykonanych prac obejmował między innymi: frezowanie istniejącej nawierzchni, ułożenie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego, ułożenie warstwy ścieralnej, wykonanie chodnika oraz zatoki autobusowej a także wykonanie odwodnienia. To kolejny odcinek drogi w Gminie Marcinowice wyremontowany w ramach ministerialnego programu usuwania skutków powodzi. Cieszy nas rządowe wsparcie dzięki któremu możemy poprawiać powiatową infrastrukturę drogową. Dziękuję także wójtowi Gminy Marcinowice za dobrą współpracę i wsparcie finansowe tej inwestycji - mówił Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz. Łączny koszt przeprowadzonych prac wyniósł 1 mln. 158 tys. zł. z czego 926 tys. to wsparcie rządowe. Wkład Gminy Marcinowice wyniósł 211 tys. zł.

W uroczystym odbiorze wziął udział Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz oraz Posłowie Teresa Świło i Robert Jagła.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy