Nagrody dla najzdolniejszych
(01.09.2015)

31 sierpnia, w Szkole Specjalnej w Świdnicy, odbyła się skromna uroczystość, podczas której nagrodzono najzdolniejszych uczniów z placówek oświatowych podległych powiatowi. Łącznie nagrodzono 162 uczniów, którzy w roku szkolnym 2014/2015 uzyskali najlepsze wyniki na egzaminie maturalnym, byli finalistami olimpiad i konkursów przedmiotowych oraz osiągnęli szczególne sukcesy sportowe.

Dzisiaj chcielibyśmy nagrodzić tych z Was, którzy reprezentowali nasz powiat na olimpiadach sportowych i przedmiotowych oraz najzdolniejszych maturzystów w ubiegłym roku szkolnym. Te drobne kwoty, którymi chcielibyśmy Was nagrodzić, niech będą zachętą do jeszcze cięższej pracy nad rozwojem swoich umiejętności i pasji, gdyż trud włożony dzisiaj z pewnością zaprocentuje w przyszłości - mówił do przybyłych Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz.

Najlepszymi maturzystami w powiecie byli: Adam Dudziak z LO Świebodzice, Karolina Dziakowicz z II LO i Andrzej Błażewicz z I LO. Łącznie na nagrody Zarząd Powiatu przyznał kwotę 56 tys. zł.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy