IX Targi Zdrowej Żywności za nami
(31.08.2015)

Kilkudziesięciu wystawców z Polski, oraz goście z Czech, tłumy przy stoiskach, kolejki do badań. Tak w wielkim skrócie można podsumować zakończone w ten weekend kolejne Targi Zdrowej Żywności. Sery kozie, krowie i owcze, pieczywo żytnie i razowe na zakwasie, tradycyjne wyroby wędliniarskie, przyprawy ziołowe, przetwory owocowo-warzywne, oleje, miody, wina, nalewki i miody pitne.

To tylko część bogatego asortymentu zaprezentowanego podczas targów. Oprócz zdrowej i naturalnej żywności odwiedzający targi mogli skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji specjalistów. Chętni mogli zbadać poziom cukru i cholesterolu we krwi, zmierzyć ciśnienie tętnicze, zbadać słuch i wzrok, stężenie tlenku w wydychanym powietrzu. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się analiza składu ciała, badania BMI i WHR przeprowadzane przez profesjonalną poradnię dietetyczną "Dietaminka" Agnieszki Podgórskiej oraz badania densytometryczne w kierunku osteoporozy.

Najmłodsi mogli bezpłatnie sprawdzić stan uzębienia zorganizowany przez Colgate-Palmolive.

* * *

Organizatorem targów było Starostwo Powiatowe w Świdnicy, przy współorganizacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy oraz Urzędu Gminy Świdnica. Partnerami wydarzenia byli: Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Agencja Rynku Rolnego we Wrocławiu, GOKSiR, ŚOK, OSiR, LZS w Świdnicy, PCPR, Kościół Adwentystów Dnia Siódmego, Stowarzyszenie Świdnickich Mam, Region Fakty, Colgate - Palmolive, SP ZOZ Świdnica, ZUM Medyk, lek. med. Halina Nawrocka, Gabinet Dietetyczny "Dietaminka", Dolnośląski Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Programy Profilaktyczne we Wrocławiu, Audio - Care Aparaty Słuchowe, ZSH-T.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy