Przebudowa drogi Marcinowice - Zebrzydów zakończona
(10.08.2015)

7 sierpnia oficjalnie oddano do użytku wyremontowany odcinek drogi powiatowej nr 2879 D pomiędzy Marcinowicami a Zebrzydowem. Inwestycja zrealizowana w ramach programu "Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych - etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój" kosztowała ponad 1 mln. 200 tys. złotych, z czego połowa to dofinansowanie z budżetu państwa.

Reszta kwoty to wkład Gminy Marcinowice. Prace, rozpoczęte w połowie marca, obejmowały między innymi: frezowanie istniejącej nawierzchni, ułożenie warstwy ścieralnej z mieszanek mineralno - bitumicznych, ułożenie warstwy wiążącej, wykonanie chodników z kostki betonowej, wykonanie zatoki autobusowej, oczyszczenie rowów przydrożnych, wykonanie przepustów pod zjazdami na pola oraz wykonanie kanalizacji deszczowej. Cieszymy się z każdego wyremontowanego kilometra drogi powiatowej. Inwestycja ta nie byłaby możliwa bez rządowego wsparcia oraz partycypacji finansowej Gminy Marcinowice, za co w tym miejscu chciałbym podziękować Wójtowi - mówił podczas otwarcia drogi Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz.

W odbiorze brali udział: Piotr Fedorowicz - Starosta Świdnicki, Zygmunt Worsa - Wicestarosta, Przewodnicząca Rady Gminy Bożena Lema, Wójt Gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski, Zastępca Wójta Stanisław Leń, Radny Powiatowy Marek Żmuda, Janusz Poznański Radny Gminy z Marcinowic, Sołtys Marcinowic Monika Jarzyna, Ryszard Papciak ze Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego oraz Dominik Pietrzykowski, przedstawiciel wykonawcy, firmy Bisek-Asfalt.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy