Odbiór nowych chodników
(07.08.2015)

5 sierpnia oficjalnie odebrano nowo wyremontowane chodniki przy drogach zarządzanych przez Powiat Świdnicki. Komisja dokonała odbioru chodników w miejscowości Opoczka i w Świdnicy. W Opoczce wykonano chodnik z kostki betonowej przy drodze powiatowej nr 2877D o łącznej długości 126 mb.

Koszt budowy chodnika wyniósł: 33.345 zł. Chodnik wybudowano ze środków Gminy Świdnica pod nadzorem Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego. Ponadto Komisja dokonała odbioru technicznego zadań związanych z przebudowa chodników na terenie Miasta Świdnica obejmujących:

• przebudowę chodnika przy drodze powiatowej w Świdnicy na u. Westerplatte na odc. od skrzyżowania z ul. Kliczkowską w kierunku przejazdu PKP

• przebudowę chodnika przy drodze powiatowej w Świdnicy na ul. Westerplatte na odc. od skrzyżowania z ul. Jodłową do skrzyżowania z ul. Towarową.

Wartość prac na terenie miasta wyniosła ogółem 30.159 zł. Przebudowa chodnika wykonana została dzięki wspólnym zaangażowaniu środków finansowych pochodzących z Powiatu i Miasta Świdnica. W odbiorach uczestniczyli przedstawiciele inwestora, wykonawcy robót, inspektor nadzoru.

Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego