"Nasze zdrowie" w Strzegomiu
(24.06.2015)

W kolejnej akcji pn. "Nasze zdrowie" zorganizowanej przez Powiat Świdnicki tym razem wspólnie z Gminą Strzegom w dniu 20 czerwca 2015 r. w Strzegomiu mieszkańcy miasta i okolic mogli bezpłatnie skorzystać z badań profilaktycznych i konsultacji specjalistycznych.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się badania w kierunku osteoporozy wykonywane z kręgosłupa lędźwiowego oraz szyjki kości udowej, z których skorzystało ponad 100 osób. Ponadto w trakcie akcji zainteresowani skorzystali z badania słuchu, objętości i pojemności płuc, poziomu cholesterolu i cukru we krwi, porad lekarza reumatologa i dietetyka, analizy składu masy ciała, pomiarów: stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu i ciśnienia tętniczego krwi. Panie z Dolnośląskiego Centrum Onkologii uczyły technik samobadania piersi na nowoczesnych fantomach. Składamy serdeczne podziękowania realizatorom akcji, którymi byli: Strzegomskie Centrum Medyczno-Diagnostyczne, lek. med. Halina Nawrocka, Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Programy Profilaktyczne we Wrocławiu, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdnicy, Gabinet Dietetyczny "Dietaminka" w Świdnicy, Audio-Care Aparaty Słuchowe.

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych