AKTUALNOŚCI

 

 

  

Strzegom Horse Trials 2015
(17.06.2015)

A A A

Strzegom Horse Trials to największa impreza jeździecka w tej części Europy. W dniach 24-28 czerwca 2015 Hipodrom w Morawie koło Strzegomia już po raz trzynasty stanie się światową stolicą jeździecką. Podczas tej niebywałej gali rozegranych zostanie siedem konkursów międzynarodowych CIC1*, CIC1*J, CCI1*, CIC2*, CCI2*, CCI3* oraz CICO3* - zaliczany do cyklu Pucharu Narodów. 

Pula nagród wyniesie 28.000 euro. Puchar Narodów w WKKW jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu sportowym Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej FEI. Jest to najbardziej spektakularna seria zawodów w tym sporcie, nie tylko ze względu na wysoki poziom rywalizacji, ale także na piękne okoliczności przyrody, w których się rozgrywają. Pierwsze zawody z tego cyklu zostały rozegrane w 2012 roku. W ramach Pucharu Narodów rywalizują ekipy narodowe składające się z 3-4 zawodników. Podczas całego cyklu prowadzony jest ranking wszystkich startujących teamów narodowych. Zwycięzcą całego cyklu zastaje drużyna z najlepszym wynikiem punktowym. W sezonie 2014 najlepsi byli Niemcy, drugie miejsce zajęli Brytyjczycy, a trzecie Francuzi. W 2015 roku w cyklu pucharowym będzie osiem imprez w okresie od marca do października. Czwarta impreza z serii zostanie rozegrana w Polsce - podczas zawodów Strzegom Horse Trials w terminie 25-28.06.2015.

1. Fontainebleau (FRA) 19-22.03.2015
2. Ballindenisk (IRL) 24-26.04.2015
3. Houghton Hall (GBR) 28-31.05.2015
4. Strzegom (POL) 25-28.06.2015
5. Aachen (GER) 11-14.08.2015
6. Montelibretti (ITA) 17-20.09.2015
7. Waregem (BEL) 24-27.09.2015
8. Boekelo (NED) 8-11.10.2015

Strzegom Horse Trials to najlepsi jeźdźcy i wspaniałe konie, niepowtarzalne widowisko sportowe. Impreza na stałe wpisała się już w kalendarz sportowy Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej i zdobyła uznanie gwiazd światowego wkkw. Co roku gości na Dolnym Śląsku najlepszych jeźdźców globu - Mistrzów Olimpijskich, Mistrzów Świata i Europy. Strzegom Horse Trials zaskarbił sobie również sympatię publiczności, która bardzo chętnie i bardzo licznie rokrocznie odwiedza Morawę. W tym roku na Hipodromie w Morawie będziemy mogli zobaczyć zmagania najlepszych na świecie zawodników wkkw reprezentujących kilkanaście krajów całego świata oraz blisko 380 koni. Swój start w Strzegomiu zapowiedział Niemiec - Michael Jung - obecnie numer jeden w świecie wkkw. Jest aktualnym Mistrzem Olimpijskim (Londyn 2012), Mistrzem Świata (Kentucky 2010) i Mistrzem Europy (Malmö 2013 i Luhmühlen 2011), Wicemistrzem Świata (Normandia 2014) i Wicemistrzem Europy (Pau 2009). Na najwyższym podium na Igrzyskach Olimpijskich oraz na Mistrzostwach Świata stawał zarówno indywidualnie jak i drużynowo (Londyn 2012, Kentucky 2010, Normandia 2014). W Strzegomiu zwyciężał w 2009, 2010, 2011 i 2014.

Przez pierwsze trzy dni będziemy podziwiać grację jeźdźców i piękne ruchy koni w konkursach ujeżdżenia, a w piątek i sobotę widowiskową i bardzo emocjonującą próbę terenową - cross. Konkurs skoków, na bardzo wymagającym parkurze, zostanie rozgrywane w czwartek, sobotę oraz niedzielę.

Strzegom Horse Trials to wielkie hippiczne święto, dlatego też obok zmagań jeździeckich na najwyższym poziomie nie zabraknie ciekawych pokazów. Z myślą o najmłodszych przygotowane zostało miasteczko zabaw z licznymi atrakcjami: dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, mega maskotki, przejażdżki na kucykach oraz bryczką.

 

 


 

 |  do góry  |