Świdnicka Noc z Biologią
(15.06.2015)

12 czerwca w II Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy odbyła się I . Świdnicka Noc z Biologią. Była to seria wykładów, ćwiczeń i warsztatów prowadzonych przez pracowników, doktorantów i studentów Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego skierowana do zainteresowanych biologią uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Powiatu Świdnickiego.

Koordynatorem ze strony UWr była pani dr Ewa Stefańska-Krzaczek, jedną z prowadzących pani dr hab. Anna Jakubska-Busse. Koordynatorem ze strony II LO była pani mgr Beata Misiewicz. Łącznie odbyły się 72 zajęcia w których uczestniczyli uczniowie z 11 gimnazjów (1,3 i 4 oraz Katolickie i Społeczne ze Świdnicy, a także z Jaworzyny Śląskiej, Marcinowic, Witoszowa, Pszenna, Żarowa i Świebodzic) oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych I, II, III LO i ZSB-E ze Świdnicy. W zajęciach wzięło udział e sumie ponad 200 uczniów. W zorganizowaniu spotkania bardzo pomogli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego z klas biologiczno - chemicznych - IB, IIB , IIC, II F oraz dwoje absolwentów z klasy IIIB a także uczniowie klas IC, IA i ID. Nauczyciele bibliotekarze - Iwona Tomaszewska i Maria Szymańska, przygotowały niezwykle ciekawą gazetkę o roślinach leczniczych, w przerwach pomiędzy zajęciami można było uzupełnić wiedzę z tego tematu. To ważne dla Świdnicy wydarzenie nie odbyłoby się bez wsparcia naszych sponsorów. Dzięki nim mogliśmy sfinansować przyjazd naukowców, zapewnić poczęstunek dla uczestników i zakupić niezbędne do przebiegu zajęć pomoce. Serdecznie dziękujemy: PZU SA, Starostwu Powiatowemu Świdnicy, Bankowi Zachodniemu WBK za wsparcie finansowe oraz Nadleśnictwu Świdnickiemu i III LO w Świdnicy za wypożyczenie mikroskopów.

II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy